Program 2016

  2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017   2018   2019   2020
2016
December 2016
Thu 15.12. 19:00 Flow-sirkus / Ilmatila: Yablochkov Candle Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
Wed 14.12. 19:00 Flow-sirkus / Ilmatila: Yablochkov Candle Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
November 2016
Tue 22.11. 19:00 Flow-sirkus / Svalbard: All Genius All Idiot Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
Sat 12.11. 17:30 Susurro Arktisk Kultursenter DanseFestival Barents
October 2016
Sun 23.10. 16:00 Petit & Molina Lloréns: Land Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
Wed 19.10. 19:00 Petit & Molina Lloréns: Land (ensi-ilta) Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
Sat 1.10. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Sat 1.10. 18:30 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
September 2016
Fri 30.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Thu 29.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Wed 28.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Sun 25.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Sun 25.9. 18:30 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Sat 24.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Sat 24.9. 18:30 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Fri 23.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Thu 22.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Wed 21.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Sun 18.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni OuDance -festivaali
Sun 18.9. 18:30 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni OuDance -festivaali
Sat 17.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni OuDance -festivaali
Fri 16.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni OuDance -festivaali
Wed 14.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni (ensi-ilta) Intiön vesitorni OuDance -festivaali
August 2016
Sun 21.8. 16:00 Flow-sirkus / Joan Català: Pelat Kultturitalo Valve Oulun juhlaviikot
Sat 20.8. 19:00 Flow-sirkus / Joan Català: Pelat Kultturitalo Valve Oulun juhlaviikot
Fri 19.8. 19:00 Flow-sirkus / Joan Català: Pelat Kultturitalo Valve Oulun juhlaviikot
Sun 7.8. 19:00 Flow-sirkus / Salla Hakanpää: Dive Oulun uimahalli (Raksila) Oulun juhlaviikot
Sat 6.8. 19:00 Flow-sirkus / Salla Hakanpää: Dive (ensi-ilta) Oulun uimahalli (Raksila) Oulun juhlaviikot
June 2016
Sun 19.6. 16:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
Sat 18.6. 16:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
Sun 12.6. 16:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
Sat 11.6. 16:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
Wed 8.6. 17:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
May 2016
Sat 21.5. 14:00 Agit Cirk: Nuanc3d (ensi-ilta) STOA, Helsinki Idän kyläjuhla
March 2016
Sat 19.3. 18:00 Flow-sirkus / Ilona Jäntti: Handspun & Pix Graeca Kulttuuritalo Valve Oulun musiikkijuhlat
Fri 18.3. 14:00 Flow-sirkus / Ilona Jäntti: Handspun & Pix Graeca Kulttuuritalo Valve Oulun musiikkijuhlat
Fri 11.3. 10:30 Agit Cirk: Nuanc3d (work-in-progress) Hangaren, Subtopia, Tukholma Subcase
January 2016
Sun 31.1. 16:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
Sat 30.1. 18:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
Fri 29.1. 13:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
Fri 29.1. 10:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
Thu 28.1. 14:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
  2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017   2018   2019   2020