Esityskalenteri 2016

  2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017   2018   2019   2020
2016
Joulukuu 2016
To 15.12. 19:00 Flow-sirkus / Ilmatila: Yablochkov Candle Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
Ke 14.12. 19:00 Flow-sirkus / Ilmatila: Yablochkov Candle Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
Marraskuu 2016
Ti 22.11. 19:00 Flow-sirkus / Svalbard: All Genius All Idiot Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
La 12.11. 17:30 Susurro Arktisk Kultursenter DanseFestival Barents
Lokakuu 2016
Su 23.10. 16:00 Petit & Molina Lloréns: Land Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
Ke 19.10. 19:00 Petit & Molina Lloréns: Land (ensi-ilta) Kulttuuritalo Valve, Valvesali  
La 1.10. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
La 1.10. 18:30 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Syyskuu 2016
Pe 30.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
To 29.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Ke 28.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Su 25.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Su 25.9. 18:30 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
La 24.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
La 24.9. 18:30 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Pe 23.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
To 22.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Ke 21.9. 20:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni  
Su 18.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni OuDance -festivaali
Su 18.9. 18:30 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni OuDance -festivaali
La 17.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni OuDance -festivaali
Pe 16.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni Intiön vesitorni OuDance -festivaali
Ke 14.9. 21:00 Pirjo Yli-Maunula: Torni (ensi-ilta) Intiön vesitorni OuDance -festivaali
Elokuu 2016
Su 21.8. 16:00 Flow-sirkus / Joan Català: Pelat Kultturitalo Valve Oulun juhlaviikot
La 20.8. 19:00 Flow-sirkus / Joan Català: Pelat Kultturitalo Valve Oulun juhlaviikot
Pe 19.8. 19:00 Flow-sirkus / Joan Català: Pelat Kultturitalo Valve Oulun juhlaviikot
Su 7.8. 19:00 Flow-sirkus / Salla Hakanpää: Dive Oulun uimahalli (Raksila) Oulun juhlaviikot
La 6.8. 19:00 Flow-sirkus / Salla Hakanpää: Dive (ensi-ilta) Oulun uimahalli (Raksila) Oulun juhlaviikot
Kesäkuu 2016
Su 19.6. 16:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
La 18.6. 16:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
Su 12.6. 16:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
La 11.6. 16:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
Ke 8.6. 17:00 Unhola & Varjakka Kulttuuritalo Valve, Valvegalleria  
Toukokuu 2016
La 21.5. 14:00 Agit Cirk: Nuanc3d (ensi-ilta) STOA, Helsinki Idän kyläjuhla
Maaliskuu 2016
La 19.3. 18:00 Flow-sirkus / Ilona Jäntti: Handspun & Pix Graeca Kulttuuritalo Valve Oulun musiikkijuhlat
Pe 18.3. 14:00 Flow-sirkus / Ilona Jäntti: Handspun & Pix Graeca Kulttuuritalo Valve Oulun musiikkijuhlat
Pe 11.3. 10:30 Agit Cirk: Nuanc3d (work-in-progress) Hangaren, Subtopia, Tukholma Subcase
Tammikuu 2016
Su 31.1. 16:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
La 30.1. 18:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
Pe 29.1. 13:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
Pe 29.1. 10:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
To 28.1. 14:00 Flow-sirkus / Fraser Hooper: Boxing Kulttuuritalo Valve Lasten ja nuorten teatterifestivaali
  2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017   2018   2019   2020